стенды для предприятий и учебных заведений

Образовательный блог

НАЦІОНАЛЬНА ОСВІТНЯ ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМА

Реформою «Нова українська школа», що стартувала цього року, передбачено створення Національної освітньої онлайн-платформи.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що електронна платформа потрібна для повноцінного супроводу реформи освіти. «Для нас дуже важливо, – наголосила вона, — підтримати вчителів та надати інтерактивні онлайн-матеріали, які допоможуть якісно використовувати компетентнісні методики навчання. Також ця платформа мас відіграти важливу роль у підвищенні доступу дітей із сільських територій до якісної освіти».

Рамковими документами є Положення про Національну освітню електронну платформу та про електронний підручник.

У відповідь на виклики часу співробітники кафедри філософії і освіти дорослих Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України спільно з Науково-методичним центром «Агроосвіта» створюють унікальний освітній контент для професійного розвитку педагогів України.

Електронні освітні ресурси для професійного розвитку педагогів розміщено у віртуальній кафедрі педагогіки https://ppo.mk.ua та Медіатеці електронних засобів навчання https://nmcbook.com.ua.

Зрозуміло, що якщо кожен освітянин захоче підвищити кваліфікацію відповідно до вимог Нової української школи, сучасні університети просто не забезпечать очне навчання для всіх охочих. Для цього й створено Віртуальну кафедру андрагогіки то Медіатеку електронних засобів навчання, а також масові відкриті онлайн курси (МООС).

Масові онлайн-курси створюють десятки провідних університетів у всьому світі, а такі країни, як Франція, Китай та Йорданія заснували національні платформи МООС. Цього прагне й Україна.

Ще в 1968 році наукове видання Science and Technology писало, що в майбутньому комп'ютеризовані мережі будуть більш важливим джерелом інформації, ніж друковані видання чи телебачення. А в 1980 році одне з видань штату Айова (США) випускало щотижневу колонку «Яким буде життя у 2000 році». Один із текстів наголошував, що освіта буде тривати впродовж усього життя. Суспільство буде надавати можливість отримувати освіту протягом життя, незалежно від віку.

Усе здійснилося. Лише необхідно простягнути руку до комп’ютера й отримати знання... Яка це радість — навчатися й навчати, розвиватися й розвивати, вдосконалюватися й вдосконалювати впродовж усього життя!

 

за матеріалами журналу «Методист»

08.10.18

ШКОЛИ НЕ КОНКУРУЮТЬ

Найвизначнішою й найважливішою подією у фінській політиці освіти стало створення загальноосвітньої школи у 1970-х роках. Одним з найважливіших рішень у системі цінностей фінської загальноосвітньої школи було запропонувати кожній дитині у Фінляндії рівні можливості отримання освіти. Паралельна шкільна система, в якій студенти народної школи змагаються за місця в середній школі, перетворилася на дев’ятерічну загальноосвітню школу і тепер кожен з них має можливість вступити до середньої школи або професійно-технічного училища. Усунення ранньої конкуренції може розглядатися як найбільш фундаментальна реформа базової освіти, яка удосконалила фінську шкільну систему.

Хтось може сказати, що помітив конкуренцію у фінських школах, —   це внутрішнє прагнення робити все якомога краще. Викорінення конкуренції — це один з визначальних принципів роботи директорів фінських шкіл. Спостерігаючи за фінською політикою освіти й дискусіями навколо неї, ви почуєте глибокий підтекст про людську гідність. В описі фінської школи ви не зустрінете рейтингу найкращих результатів, імен успішних студентів або вчителів на мармурових плитах.

Ви помітите відсутність стандартизованого тестування й дошок з результатами екзаменів на тлі неконкурентної атмосфери фінської шкільної системи. Обидві вищезгадані характеристики освіти, як правило, спрямовані на стандартизацію шкіл. Більше того, там, де є національні стандарти й вимірювані параметри, є й рейтинги шкіл і, врешті-решт, поділ шкіл на хороші й погані.

Хоча той факт, що всі школи різні, визнаний, зрозумілий і оцінений у Фінляндії, дехто все ще намагається розгледіти соціальні та економічні причини, які виливають на освіту. Це явище спостерігається в багатьох країнах світу, але якщо в системі освіти домінує внутрішня конкуренція, це погано і для директорів, яких неминуче будуть ділити на гарних та поганих керівників. Успіхи й поразки стають тягарем, що в найгіршому випадку призведе до проблем з вирішенням питань на роботі й відчуттям безцільності роботи.

За матеріалами книги Арі Пока «Вищий клас . Шкільне управління по-фінські»

 

 

ХОУМСКУЛІНГ – АЛЬТЕРНАТИВА В СИСТЕМІ ОСВІТИ

Хоумскулінг – це спосіб отримання освіти, який передбачає вивчення загальноосвітніх предметів поза школою (вдома, в освітніх центрах).

Термін «хоумскулінг» ще недавно багатьох лякав і був незрозумілий. Але сьогодні, незважаючи на існуючі в суспільстві міфи про нього, це вже досить поширена альтернатива в системі загальної середньої освіти.

У чому ж  звинувачують хоумскулінг?

Відсутність соціалізації

Нібито дитину позбавляють колективу, а з ним і соціалізації. Правда всі забувають про те, що в разі домашнього навчання вчителем, а заодно і колективом є не мама чи тато одноосібно, а найрізноманітніші гуртки, освітні центри, педагоги, малокомплектні групи таких самих хоумскулерів. Тобто варіантів взаємодії дитини з іншими людьми маса, як особистих, так і дистанційних (через інтернет). Домашня освіта не означає сидіння вдома. Вона означає, що батьки і самі діти беруть на себе відповідальність за форми отримання знань і якість засвоєння матеріалу.

Дитина сама по собі

Безумовно, школа дуже зручна для працюючих батьків, оскільки півдня, а то і більше, дитина знаходиться під наглядом і в максимально безпечному середовищі. Мамі не потрібно думати, де знаходиться її син під час перерви між фізкультурою і математикою. Огороджена територія, уроки один за іншим, педагоги, що стежать за порядком – це величезний плюс традиційної школи.

В умовах хоумскулінга батькам потрібно ще поламати голову, щоб скласти оптимальний графік занять і маршрути пересування дитини по місту. Але більшу частину свого часу, як і в школі, вона все одно не буде надана сама собі. Як було сказано вище, занять поза домом у хоумскулера багато, до них потрібно підготуватися, до них потрібно дістатися, а потім повернутися додому.

Низька якість освіти

Ті, хто ратує за шкільне навчання, говорять про посередні оцінки хоумскулерів (діти на домашньому навчанні також, як і всі інші, пишуть контрольні і здають ЗНО). Але не варто забувати, що, по-перше, на домашнє навчання переходять звичайні діти, чия успішність може бути як відмінною, так і середньої, а по-друге, оцінки не завжди дають об’єктивну картину, адже якщо школа, особливо старші класи, заточена на підготовку до ЗНО, то хоумскулери націлені на придбання корисних навичок. Наприклад, навичок вільного спілкування іноземною мовою, планування і проектування, розуміння причинно-наслідкових зв’язків в подіях світової історії і багато іншого. Це не завжди можна відобразити в стандартних тестових завданнях, але це не означає, що хоумскулери дурніші за школярів.

Вчити вдома дорого

Дійсно, додаткові заняття коштують грошей. Але ж і школа не безкоштовна. Форма, обіди, ремонти і свята, – все це оплачується з батьківської кишені. Плюс додаткові заняття, які компенсують недоліки шкільної освіти. Якщо все це врахувати, виходить не така вже й велика різниця. Батьки українських хоумскулерів називають цифри від 1200 до 4000 гривень. Звичайно, все залежить від набору навчальних курсів і віку дитини. Але в цілому ціна хоумскулінга приблизно дорівнює вартості навчання в приватній школі або трохи нижче її.

Хоумскулінг для релігійних

Це ще один поширений міф, як і міф про те, що домашнє навчання обирають в тих сім’ях, де один з батьків (частіше за все мама) не працює. Насправді, зазвичай, буває навпаки – за хоумскулінг виступають цілком працевлаштовані мами і тата світських поглядів. А їх вибір обумовлений тим, що школа, на їхню думку, не дає освіту тієї якості, яка необхідна для того, щоб в майбутньому бути успішним.

У будь-якої системи освіти є як переваги, так і недоліки. Хоумскулінг також не позбавлений негативних моментів, проте всі вони суто індивідуальні. Наприклад, далеко не кожній дитині підходить навчання вдома, адже для цього необхідний високий рівень самоорганізації та дисципліни. Та й батьки хоумскулерів можуть бути не завжди адекватні в своїх запитах до дитини і надмірно навантажувати її заняттями. Тому, розглядаючи домашню форму навчання як альтернативу школі, потрібно ретельно все зважити і, в першу чергу, врахувати інтереси дитини. Вибір між школою і хоумскулінгом вона повинна зробити сама.

За матеріалами освітнього порталу «Педагогічна преса»

СТУДЕНТ ПОНАД УСЕ

Однією із засадничих вихідних точок будь-якої системи цінностей школи є повага до дітей та підлітків, а також визнання студента  повноцінним членом шкільної спільноти. Хоча ця відданість інтересам  студента не може бути безпосередньо визначена як найважливіша цінність, вона складає фундаментальні принципи школи. Розуміння того, що студенти навчаються не для директора, вчителів, репутації школи або батьків, а для себе, для того шоб домогтися успіху у власному житті, непомітно, але сильно впливає на формування цінностей у системі керування та управління школою по-фінськи.

Як для школи, так і для системи керування та управління школою головною цінністю є право студента бути активним членом своєї шкільної спільноти. Інформація та об'єктивна реальність з точки зору користувача послуг часто відрізняються від інформації та об’єктивної реальності, як їх бачить той, хто надає ці послуги. Саме тому підхід, орієнтований на студента, відкриває нові перспективи для створення системи навчання та організації роботи школи. Зацікавлено вислухати й почути студента - один із найкращих способів для директора показати повагу до здібностей студента та направити їх на вдосконалення школи в цілому.

Студентоорієнтований підхід с ключовим елементом, особливо коли треба фокусуватися на вирішенні таких питань, як небажана поведінка, труднощі в навчанні або інші проблеми, що виникають у підлітків, які дорослішають і навчаються. Потрібно весь час собі нагадувати, що немає лиха без добра і є щось позитивне і в проблемі, з якою прийшов студент. Намагання підкреслити позитивні сторони глибоко укорінені в цінностях і світогляді  фінських шкіл. Навіть робота з важкими випадками може виявитися більш продуктивною, якщо студенти та наставники розумітимуть, що це щось більше, ніж просто викопування бруду і призначення покарання.

Взаємодія зі студентами завжди є критерієм, що займає особливе місце при оцінюванні позитивних сторін роботи у школі. Час від часу директорам шкіл корисно поміркувати над цим засадничим значенням своєї роботи. Це особливо важливо, коли адміністративне навантаження починає займати більшу частину робочого часу. Найбільш значуща частина роботи в школі – сприяння навчанню студентів і присутність у їх житті. Той, хто забуває про це, може отримати добре функціонуючу організацію, але не гарну школу.

За матеріалами книги Арі Пока «Вищий клас .Шкільне управління по-фінські»

ПРОЕКТ: НОВІ САНІТАРНІ НОРМИ У ШКОЛАХ

Міністерство охорони здоров’я спільно з Міносвіти розробили новий Санітарний регламент для установ загальної середньої освіти. За словами представників Міністерства охорони здоров’я, нові санітарні норми, які в ньому описані, враховують потреби сучасних школярів і стосуються харчування, організації навчального процесу, домашніх завдань і побутових умов у школі.

У відомстві закликають обмежити кількість солі, цукру і підсолоджувачів у їжі для учнів. Буде введена заборона на шкідливі продукти, такі як газовані напої. Меню школяра має складатися мінімум з чотирьох страв, а калорійність не перевищувати 30% від денного раціону. Школам також дозволять організовувати кейтеринг, коли комплексні обіди учням готують підприємства-підрядники.

Уже зараз не рекомендується давати домашнє завдання учням 1-х та   2-х класів. До 9-го класу учні не повинні витрачати на завдання більше години, у старших класах – більше 1,5 години. За старими правилами, старшокласників можна було навантажувати чотирма годинами домашньої роботи.

У Міністерстві охорони здоров’я мають намір скасувати правила розстановки парт у класах. Зараз відстань між рядами парт чітко регламентована і становить 60 сантиметрів. За бажанням, школи зможуть розставляти парти в довільному порядку. А в початкових класах радять обладнати зони для ігор.

Після затвердження нових санітарних правил вчителі зможуть використовувати у навчальному процесі інтерактивні дошки, мультимедійні технології та пристрої. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення, в т.ч. освітлення, доступу в інтернет тощо.

Нові санітарні норми вельми доречні з огляду на те, що в Україні запустили освітню реформу, а останній раз зміни в норми вносилися 17 років тому. Пропозиції та зауваження щодо нових правил приймаються відомством до кінця вересня, після чого будуть схвалені або доопрацьовані.

 

За матеріалами освітнього порталу «Педагогічна преса»

НОВЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ У  КАБІНЕТАХ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Оформлення класної кімнати

Однією з основних концептуальних засад реформування в рамках Нової української школи є створення сучасного освітнього середовища, яке буде стимулювати вивільнення креативного потенціалу як учнів, так і педагогів. Так у наказі МОН від 23.03.2018 №283 та наказі МОН від 13.02.2018 № 137 прописані головні засади про нове освітнє середовище та обладнання. Відтепер у навчальному просторі  початкової школи мають бути обладнані тематичні зони. Так класна кімната повинна одночасно виступати: ігровою зоною, центром пізнавальної діяльності, центром художньої творчості, дитячої класної бібліотека, куточком живої природи, центром вчителя. Усі ці зони мають бути оформлені  у класі  й спеціально обладнанні.

Відповідно до наказу МОН України від 13.02.2018 № 137 «Про затвердження примірного переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для навчальних кабінетів початкової школи» у класах має бути обладнання як для загального призначення, так і навчальне обладнання у відповідно до освітніх галузь (напрямків навчання).

До засобів загального призначення належать: аудиторні  магнітно-крейдова, магнітно-маркерна, коркова дошки; екран для проекції, ноутбуки; планшети; принтер; сканер; флеш-накопичувач; мультимедійні навчальні програми; комп’ютерні ігри, що відповідають вимогам та тематиці навчальних програм початкової школи та інше.  Слід відмітити, що на все це виділяються певні кошти з державного бюджету. Субвенція НУШ складає 1,38 мільярда гривень,  з них 998,7 мільйона йде  на оснащення початкових класів.

Ми, як Інтернет - магазин стендів, стежимо за змінами у освітній сфері і не можемо оминути перелік друкованих засобів навчання у початковій школі. Тож, у класах мають бути:

Мовно-літературна освітня галузь

- Комплект для навчання грамоти і письма (на магнітах): український алфавіт (друковані й рукописні літери, великі і малі); алфавіт мов національних;  порівняльні таблиці алфавітів української мови та мов національних меншин; зразки каліграфічного письма букв українського алфавіту та мов національних меншин та їх з’єднань; зразки з’єднань букв; вимоги до правильної постави під час письма та користування письмовим приладдям

- Набори для навчання грамоти та читання: каса букв та складів; набір графічного позначення мовних одиниць (звуки, склади, слова); розрізна азбука

- Набір таблиць: вправи для збільшення кута зору, поля читання, вправи для формування навичок читання

- Набір таблиць до основних розділів граматичного матеріалу відповідно до програми з української мови, читання та мов національних меншин

- Набори (комплекти) сюжетних та предметних малюнків (для розвитку мовлення, словникові слова та їх написання, до казок) відповідно до вимог змісту програмового матеріалу

- Портрети українських, зарубіжних письменників та поетів, а також таких, що писали мовами національних меншин відповідно до вимог навчальних програм з української мови та мов національних меншин

Іншомовна освітня галузь

- Набір таблиць (для мов, що вивчаються) на магнітах: алфавіт; іранскргаційні знаки; граматичні, до розділів граматичного матеріалу

- Каса букв та буквосполучень

- Карти: географічна карта Європи; географічна карта країни, мова якої вивчається

Математична освітня галузь

- Набір таблиць (в тому числі магнітні, пазли): зразки каліграфічного письма цифр та знаків; ознаки, властивості, відношення предметів; розташування у просторі і на площині; лічба (кількісна, порядкова); нумерація чисел, склад числа;  дії над числами, взаємозв’язок дій над числами; таблиця множення; закони та властивості арифметичних дій; математичні вирази; рівняння; геометричні фігури, геометричні тіла та їх властивості; величини та їх одиниці; задачі, типові задачі, опорні схеми;

- Набори карток (в тому числі на магнітах або ін.): для лічби та усного рахунку від 0 до 100; склад числа; для математичних диктантів; ілюстрації до типових задач; демонстраційний набір знаків на магнітах; лічильний матеріал (набір Кюізенера, пластикові геометричні фігури тощо)

- Числова лінійка: від 0 до 100 з набором карток до неї (десятками, одиницями, чисті); від 0 до 1000 з набором карток (сотнями, десятками, одиницями, чисті)
- Квадрат сотенний (математичний куб)
- Набір настільних розвивальних ігор: шахи, шашки; маршрутні ігри;  розрізні пазли/картинки; головоломки тощо

Природнича освітня галузь

- Карти стінні: фізичні (світу, півкуль, України, області); політична світу, адміністративно-територіальна України; тематичні (природні зони, корисні копалини, рослинний та тваринний світ, природо-заповідний фонд, історико-етнографічна, народні промисли) карти України

- Комплекти таблиць: Земля;  нежива природа; жива природа; система органів тіла людини; охорона природи; пори року; праця людей

- Календар природи

Технологічна освітня галузь

- Таблиці загальних тем (організація робочого місця, правила безпеки на уроці, правила користування окремими інструментами, економне ставлення до використання матеріалів)

- Набір технологічних карт відповідно до основних тем навчального матеріалу програми початкової школи

Соціальна і здоров’язбережна освітня галузь

- Комплекти таблиць: будова тіла людини; здоров’я людини; корисні і шкідливі звички; фізична складова здоров’я; правильне харчування; здоровий спосіб життя; особиста гігієна школяра; соціальна складова здоров’я; безпека життєдіяльності; правила поведінки в природному, техногенному та соціальному оточенні; безпека на дорозі; небезпечні тварини

- Набір дорожніх знаків

Мистецька освітня галузь

- Таблиці: репродукції картин художників; зразки різних видів мистецтва;

- Набори технологічних карт-схем послідовного виконання завдань відповідно до програмового матеріалу початкової школи.

Більш детальний перелік Ви можете переглянути в документі за посиланнямhttps://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-primirnogo-pereliku-zasobiv-navchannya-ta-obladnannya-navchalnogo-i-zagalnogo-priznachennya-dlya-navchalnih-kabinetiv-pochatkovoyi-shkoli

Більшість вище перерахованих друкованих засобів навчання Ви можете знайти і купити на нашому сайті (у вигляді стендів). Ми намагаємося відповідати освітнім стандартам НУШ.

Що стосується вимог до меблів, то вони прописані у  наказі МОН від 23.03.2018 №283  «Про затвердження методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи»

Меблі мають мати такі характеристики:

- Ергономічність - наявність в кожному класі комплектів меблів для учнів (парта / стіл + стілець) не менше двох ростових груп (жовте, червоне, зелене маркування), наявність підставок для приладдя на робочому столі, закруглені кути стільниць, спинок і сидіння.

- Безпека - зроблено з матеріалів, дозволених чинним санітарним законодавством для використання в навчальних закладах, виріб відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, відсутність гострих кутів, сторонніх запахів, матова поверхня стільниці, стійкість конструкції, наявність пристроїв для запобігання пошкодження або забруднення підлоги.

- Форма і розміри - стільниця в формі трапеції, трикутника або іншій, забезпечить швидку трансформацію для групової роботи, столи і парти повинні бути одномісними, стільниця повинна мати виріз збоку ближнього до учня, відповідність розміру ростової групі, можливість компактно штабелювати меблі.

- Міцність - гарантійний термін не менше 24 місяців, вандалостійкість, стійкість до миючих і дезінфікуючих засобів, дозволених до використання.

- Вага - не більше 4 кг для стільця і ​​10 кг для столу або парти.

- Колір - неяскраві світлі теплі відтінки жовтого, зеленого, блакитного, бежевого кольорів.

- Естетичність - привабливий вигляд, сучасний дизайн, відповідність стилю загального облаштування приміщення.

 

ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ ДО «НУШ»
ФУНКЦІЇ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

Історично методична робота ґрунтувалася на взаємодії педагогічної науки та освітньої практики, увібравши кращі традиції поваги до педагогічної праці. Сучасна система методичної роботи зорієнтована на стратегічну мету забезпечення нового, більш високого рівня якості освіти, що передбачено Концепцією «Нова українська школа».

Стратегія розвитку освіти, визначена Концепцією «Нова українська школа», зумовлює опанування новітніх функцій, які ще недостатньо досліджено, проте визначають сучасну спрямованість цієї системи.

Так, серед функцій навчально-методичної роботи можна назвати: розвивальну, навчальну, інформаційну, прогностичну, супроводжувальну, дослідницьку, аналітичну, узагальнювальну, експертну, фасилітативну, контролінгову. Наводимо їхні характеристики.

Розвивальна функція виявляється в тому, що система методичної роботи сприяє й особистісному та професійному розвитку педагогів, і розвитку освітніх практик. Тобто методична робота мотивує педагогів до саморозвитку.

Навчальна функція є традиційною для методичної роботи. Вона забезпечує набуття нових знань.

Інформаційна функція підкреслює провідну роль методичної роботи в обігу інформації, створенні професійних мереж комунікації. Сюди варто включити процеси збирання, обробки, аналізу, узагальнення, систематизації, поширення інформації, визначення оптимальних інформаційних потоків, використання технічних засобів для роботи з інформацією.

Прогностична функція методичної роботи ґрунтується на випередженні всієї системою методичної роботи процесу розвитку освіти загалом та окремих напрямів модернізації. Це прогнозування, розроблення стратегій, планування, опрацювання проектів тощо.

Супроводжувальна функція полягає у професійній взаємодії суб’єктів освітньої діяльності, обов’язковими умовами якої є добровільність і партнерство.

Дослідницька функція ґрунтується на науковому пошуку й впровадженні результатів наукових досліджень і надбань науки у систему педагогічних практик.

Аналітична функція дозволяє виявити причинно-наслідкові зв’язки в освітньому процесі, між умовами й результатами навчання.

Розуміння узагальнювальної функції ґрунтується на науковому тлумаченні узагальнення як логічної операції переходу від конкретного до загального. У методичній роботі узагальнення дає можливість систематизувати різні ознаки педагогічних явищ та освітніх процесів, наочно представити відповідні тенденції, виявити кращі зразки досвіду.

Експертна функція дає підстави спеціально підготовленим у системі методичної роботи експертам об’єктивно оцінити наявний стан освітньої практики відповідно до експертизи, яка здійснюється під час атестації, контролю.

Фасилітативна функція виявляється в тому, щоб допомогти педагогу віднайти, узагальнити, висвітлити кращі здобутки його досвіду, створити тим самим передумови для подальшого професійного зростання, творення нового в професії.

Контролінгова функція поєднує управлінську та організаційну діяльність суб’єктів методичної роботи. Контролінг – інтегрована система інформаційно-аналітичної та методичної підтримки процесів планування, контролю, аналізу, прийняття управлінських рішень щодо всіх функціональних сфер діяльності організації.

Реалізація функції методичної роботи забезпечує готовність керівників закладів освіти та вчителів до виконання завдань Нової української школи.

Отже, методична робота в сучасному її розумінні є цілісною педагогічною системою, що розвивається сама й забезпечує професійний розвиток педагогів Нової української школи, здійснює супровід освітніх практик, закладів, інновацій і сприяє розвитку освіти взагалом.

за матеріалами журналу "Методист"

 

 

STEM-ОСВІТА У ЗАКЛАДАХ СЕРЕДНЬОЇ ТА ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Міністерство освіти і науки розробило методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в Україні у закладах загальної середньої та позашкільної освіти на 2018/2019 навчальний рік. На сайті «Інституту модернізації змісту освіти» можна знайти головні напрямки розвитку STEM-освіти (лист ІМЗО від 19.07.2018  № 22.1/10-2573). Але перед тим слід розібратися що з себе представляє «STEM-освіта»?

Під нею  ми розуміємо (перекладі з англійської означає - науку, технології, інженерію та математику) –  низку чи послідовність курсів або програм навчання, які готують учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.

Відділ STEM-освіти ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” визначив головні напрями розвитку STEM-освіти:

1. розроблення нормативно-правових, науково-методичних засад впровадження STEM-освіти;

2. сприяння розвитку STEM-освіти: аналіз результативності процесу і динаміки розвитку, шляхи підвищення ефективності впровадження інновацій, виявлення проблем та прогнозування подальших тенденцій розвитку напрямів STEM-освіти;

3. проведення дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою “Науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського науково-методичного віртуального STEM-центру (ВНМВ STEM-центр)” на 2017-2021 роки, реалізація заходів Програми інноваційно-освітнього проекту всеукраїнського рівня за темою “Я – дослідник” на 2018-2021 роки;

4. проведення просвітницько-профорієнтаційної роботи серед молоді з метою ознайомлення зі STEM-професіями;

5. організація та проведення освітніх заходів, спрямованих на популяризацію STEM-навчання: конкурси, змагання, STEM-фестивалі, наукові пікніки, STEM-екскурсії тощо;

6. поширення досвіду та здобутків у галузі STEM-освіти шляхом публікацій, презентацій під час освітніх заходів різного рівня: міжнародних, всеукраїнських, регіональних науково-практичних конференцій, семінарів, вебінарів, тренінгів, круглих столів, конкурсів, хакатонів тощо;

7. ініціювання, фандрайзинг та координація інноваційних освітніх проектів;

8. підвищення рівня фахової майстерності науково-педагогічних працівників і представлення педагогічного досвіду роботи, зокрема, у рамках STEM-школи.

Регіональним освітнім установам радять спланувати роботу з урахуванням вищезазначених напрямів діяльності.

Детальніше про створення та функціонування STEM-освіти у закладах загальної середньої та позашкільної освіти на 2018/2019 навчальний рік Ви можете подивитись в документі за посиланням https://drive.google.com/file/d/1jwoLpGOXiRH5v9OPS1s4ALi1_THWJ-Ts/view

 

 

 

«НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА» - ЦЕ ДОВГОТЕРМІНОВА РЕФОРМА, ЯКА РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ВЖЕ ЗАРАЗ!

Місія  «Нової української школи»  – допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти    і можливості кожної дитини на основі партнерства між учителем, учнем  і батьками.

Сучасний світ складний. Дитині недостатньо дати лише знання. Ще важливо навчити користуватися ними! Знання та вміння, взаємопов’язані з ціннісними орієнтирами учня, формують його життєві компетентності, потрібні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці. Саме тому держава на даному етапі впроваджує нові освітні впровадження з наскрізним використанням інформаційно-комунікаційних технологій для здобуття освіти на усіх її рівнях з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів.  Ми ж, в свою чергу, підтримуємо такі прагнення і пропонуємо новинку – комплект стендів  «Нова українська школа» з основними постулатами освітнього реформування, без сумніву стане  прикрасою вашого навчального закладу.

Аби купити, замовити комплект стендів  «Нова українська школа», натисніть кнопку «Купить» й оформіть замовлення або зателефонуйте нам на будь-який з номерів (057) 781-42-20, 068-994-98-39, 095-755-36-05, 093-414-90-10.

Деталі реформи «Нова Українська школа»  Ви можете переглянути  в посібнику https://www.kmu.gov.ua/storage/app/media/reforms/ukrainska-shkola-compressed.pdf